Abiks puidu tellimisel

Värvimise ja immutamisega seotud küsimused

Mis on värvimisteenuse ooteaeg?

Eeldatav kuni 10 tööpäeva.

Milliseid immutusklasse te pakute?

Pakume rohelist ja pruuni immutust. Immutusklasse pakume: klass H3 ja klass H4 (NB! Ainult süvaimmutatud tooted nt terrassilauad)

Mis vahe on immutusklassidel?

H3 - immutusklass on madalam immutuse kontsentratsioon. Sobib kasutamiseks ilmastikuoludest mõjutatud, maapinnast kõrgemal olevates niisketes ning märgades kohtades.

H4 - immutusklass on kõrgem immutuse kontsentratsioon. Antud immutusklassiga tooteid saab kasutada otseses kontaktis maapinna, vee või betooniga.

Mis värvidega te värvite?

Välitooted: peitsid, poolkatvad värvid, täiskatvad värvid, tulekaitse tooted.

Sisetooted: peitsid, lakid, katvad värvid, vahad, tulekaitse tooted.

Kust ma leian värvikoodid?

Toone saad valida NCS või RAL värvikaartidelt. Kui kasutad mõnda muud värvikaarti (välja arvatud Tikkurila, Akzo Nobel, Teknos), siis märgi ka see tellimust tehes täpsustusena kommentaaridesse.

Mis vahe on Tikkurilal ja Teknosel? Kumba eelistada?

Mõlemad tooted on töötatud välja Soomes arvestades karme Põhjamaade tingimusi. Tooted ja hooldusvälbad on neil sarnased. Võib esineda ajutiis tarnekiiruse jm. mõjuvaid põhjuseid, mis eelise välja toovad.

Mitu kihti peaks värvima?

Kihtide arvust sõltub enamasti hooldusvälp ja sealt omakorda väljendub see hinnas. Kihtide arv vali hoone asukohast (nt mere lähedus) ja hoone otstarbele ning pea nõu spetsialistidega.

Kas saab teiste tootjate koodide järgi toonida?

Saab, kuid tuleb eelnevalt kooskõlastada see võimalus Naturali müügispetsialistiga.

Ehituspuidu tellimisega seotud küsimused

Mis on miinumumkogus eritellimustel?

Eriprofiilide tellimine on alates 25 tm.

Mida endast kujutab II kvaliteet ja/või C sort?

Karkassimaterjali puhul on II kvaliteet ehituspuit, mis tugevussorteerija masinalt ei saanud soovitud tulemust. Enamus juhtudel ei ole väliselt erinevus märgata.

II kvaliteedis on lubatud oksaaugud, lõhed ja keerdumised jpm. Vaata kvaliteeditingimusi siit.

Kuidas käib II sordi ehituspuidu tellimine?

Me ei paku II sordi ehituspuitu vaid tegemist on tootmisest välja sorteeritud jäägiga, mida ei ole lihtne prognoosida. Me müüme tootmisjääki n.ö paki kaupa (ca 5 tm korraga). Lisainfot ja hetke seisu uuri myyk@natural.ee 

Mida tähendab ABC kvaliteet?

ABC kvaliteediga tähistatakse puidu pakke, mille sees on esindatud kõik kvaliteedi näitajatega materjale st. nii A, B kui C kvaliteediga materjale. Antud pakiga ei ole tehtud ei masin ega visuaalset kontrolli kvaliteedi osas.

Mis vahe on männil ja kuusel?

Enamasti kuivades oludes ehituspuidu valikul puu liik rolli ei mängi ja töö tulemus ei sõltu kasutatava puidu liigist. Välitingimustes on kuusel eeliseid ja voodrilaua puidu mustrina võib mõni eelistada mändi, kuid ole hea uuri meie müügimeeskonnast lisainfot, kui tead kindlalt oma eelistust ning saame tootmist vastavalt sättida. 

Kas saematerjalil on ka tugevusklassid?

Saematerjalile me tugevussorteerimist ei tee.

Kas pakute ka liimpuitu/LVL/positalasid? Mis on tarneaeg ja miinimumtellimus?

Fermi klientidele pakume kogu projektis vajaminevaid puitmaterjale.

Mis on järkamisteenus?

Järkamisteenus on puitmaterjali soovitud mõõtu lõikamine.

Lintsae tee 50x100x6000mm lauast maksimaalne mõõt, mis sellest saab? Kas saag lõikab ka otsad puhtaks?

Jah, saag lõikab otsad puhtaks. Lintsae tee on 5mm ja kui lõigata keskelt pooleks, siis jääb 2x47,5mm ja lõigates otsad sirgeks ja 2-ks võrdseks pikkuseks, siis kokkuvõttes kaob pikkuses kuni 20mm.

Millal tuleb tootmisesse …. ristlõige/pikkus?

Meie hööveltehasest tuleb 280 meetrit minutis ja erinevadi pikkuseid ning ristlõikeid toodetakse pidevalt juurde. Uuri hetke seisu myyk@natural.ee