Plaanid terrassi ehitamist?

Meilt saad terrassilauad, terrassikruvid, karkassimaterjali ja nurgikud

Terrassilaua peamine kasutuskoht on välitingimustes põrandate, treppide ja teede ehitamine. Enamasti on kasutusel tehases süvaimmutatud lauad aga pakume ka naturaalseid ehk immutamata laudu.

Enim levinud mõõdud terrassilaudu on meil laost kohe saadaval. Suuremad kogused on tehtavad paari nädalase tellimustööna. Terrassilaua laiuse valimisel (95 mm - 120 mm - 145 mm) ei ole olulisi nõudeid/soovitusi. Vali oma aeda ja vajadusi arvestav laius (näiteks maja fassaadi lauaga kokkusobivus).

Roheline või pruun immutus ei oma praktilist vahet kui ainult visuaalne. NB! immutatud terrassilaud talub niiskust aga ei ole mõeldud kasutamiseks vastu maapinda ja vahetult veega kontaktis kasutuseks. Maapinna vastu sobivaid ja ka näiteks sadamakai ehituseks uuri H4 immutusklassiga laudu meie müügimeeskonnast myyk@natural.ee.

Kuidas paigaldada terrassilaud - rifeldus ülespoole või allapoole? On pakkuda mõned argumendid, miks on rifelduse kasutus parem allapoole jätta. Kokkupuute kohtades karkassiga jätab rifeldus mõningase õhuvahetuse ja ei teki hallitust. Rifelduste tippudes moodustuvad veetilga lihtsamine ja vesi tilgub kiiremine laua küljest hõlpsamalt. Kokkuvõttes laud kuivab paremini ja kestab kauem. Terrassi puhul on tegemist üldjuhul väga ekstreemsete tingimustega. Kuna terrassilauad on pidevalt kokkupuutes ilmastiku oludega (sademetest lumi ja vihm) ja UV valgusega ning lisaks peavad taluma koormusi (tallamine, mehaaniline) on soovitatav neid hooldada vähemalt 1-2 korda hooaja jooksul.

Terrassilaudu on edukalt kasutatud ka aiamööbli valmistamisel (pingid, lauad, kiiged, liiva- ja lillekastid jpm).

Olulised täpsustused terrassilaua valikul.

Terrassilauad on kõik hööveldatud ja enamasti süvaimmutatud (H3) ning täiendavat viimistlust ei vaja. Lubatud tolerantsid terrassilaual (paksus, laius, pikkus) on nähtaval tootepiltide juures.

Toormematerjal on kohapealses kuivatis kuivatatud ja niiskussisaldusega 16 +/-2%.

Kas kuusk või mänd? Toote juures on märgitud vastav info. Kuusel on välitingimistes paremad omadused ning immutamisel võib märgata õhemat kihti puidu sees võrreldes männiga, kus immutus sügavamale puu sisse imendub. Kuid ole hea uuri meie müügimeeskonnast myyk@natural.ee lisainfot, kui tead kindlalt oma eelistust.

Lisaks eelnevale on meie puit alati meeldiva puidu aroomiga ja hoolega pakitud, mis pole vähem oluline selle praktilisele poolele.

Oma toodangule oleme me kirja pannud ka talutavad kvaliteedi kõikumised. Kõigest täpsemalt saad vaadata kvaliteedikirjelduste lehelt SIIT.